Naissaar on piisavalt suur saar oma 23 kilomeetrise ümbermõõduga, et seda ühe päevaga avastada paraku ei jõua. Ühepäevase matka puhul keskendume saare lõuna osale, mis oli ka põlis naissaarlaste elamiskoht. Tänaseks on sellest ajast küll vähe säilinud aga saame aru kuidas ennemuiste siin elati. Kahepäevase matka puhul laseme ennast viia saare põhjatippu ja tuleme sealt jalgsi tagasi ööbimiskohta. Järgmisel päeval võtame saare lõuna osa käsile!

- Mitmekesine matk läbi saare
- Naissaarlaste elu-olu
- Rikkalik loodus, erinevad kasvukohatüübid
- Legendid ja pärimused

Metsikud metsad ja kuulsad mehed
Teekonnal läbime põlismetsasid ja puutumatuid piirkondasid. Liikumiseks kasutame tähistatud radasid, kuid vahest peab ka teelt kõrvale kalduma.
Teeme sissejuhatuse Naissaare ajaloosse, saame tuttavaks naissaarlastega ja proovime ennast sellesse rolli sättida!

Militaarobjektid
Ei saa me kuidagi mööda ka saare militaarajaloost. Nii Naissaar kui Aegna olid mõlemad varasemalt tihedalt seotud Tallinna ja Soomelahe kaitsmisega. Vaatame kes seal olid ja mida nad tegid.  Kuna paljudele seostub saar eeskätt meremiinidega ei jää ka meie matkal nad kõrvale!

Geoloogia
Naissaarel ei ole paekivi- ülejäänud eesti kontekstis on see täiesti arusaamatu olukord- miks see nii on ja kuidas saar tekkis- sellest kõigest räägime ja ka vaatame!

Matka lõpetamiseks teeme väikese pikniku ja jagame muljeid!


 

Hinnad
TELLI MATK!

1 päeva matk 3-4 h
Hind ühele inimese kohta 25 eur (miinimum hind grupile 180 eur)

Transport
Sõltuvalt grupi suurusest organiseerime transpordi saarele ja tagasi kas kaatriga Tilgu sadamast, aurik "Katharina", reisilaev "Monica" pardal Tallinnast või siis jahiga!
Transpordi hind sõltub alusest- küsi eraldi pakkumist!

Lisateenused!

Saarel on võimalik tellida ka erinevaid lisateenuseid- toitlustamine, transport saarel, jalgrattarent, majutus!