Põhilised mida riietuse juures jälgida:

  • et oleks mugav
  • et oleks soe
  • et pakuks kaitset ka sääskede ja muude putukate eest

Jalanõud
Tossud on kuiva ilmaga küll väga head jalanõud, kuid märga nad ei kannata ja pealegi kord märjaks saades kuivavad nad vähemalt terve päeva . Seepärast peavad alati olema kaasas ka vahetusjalanõud!

Soovitatav on osta matkatossud, mis oleks ka elementaarselt niiskuskindlad- Gore-Tex.  Samas matkamehed, kes peaaegu iga päev rabades ringi müttavad, arvavad et õige saabas on ikka täisnahast, sest isegi Gore-Tex saab kiiresti märjaks.

NB! head naisterahvad- kontsakingad ei ole matkamiseks mõeldud!

Riided
Riiete puhul on olulisem, et neid oleks mitu kihti.  Kui hakkab palav saab ära võtta ja vastupidi. Kihid on olulisemad kui nende paksus- kindlasti hingavad!
Suvel on hea lihtne – kui ilm on vähegi soojem, siis tasub vihmaga võtta enamus riideid lihtsalt seljast ära ja panna kotti, sest inimkeha kuivab kõige kiiremini (riided aga terve igaviku). Pika rohu  sees käimiseks on parimad pikad püksid, mis elementaarsel viisil siiski niiskust ja vett kinni peaks ning seda enda sisse ei imeks.  Ühtlasi kaitsevad nad sääskede eest.
NB! sääskede vastu aitab kõige paremini tavaline triiksärk.  Sellel on lisaks veel mitu eelist- sel on taskud, selle varukaid saab üles keerata ja ta ei võta palju ruumi!

Sokkide koha pealt kiidan villaseid sokke. Neid, mida vanaema ikka koob. See on ikka jube mõnus tunne, kui saad õhtul pehmed ja soojad sokid jalga tõmmata.

Riietuse valikul tuleb lähtuda ilmast, kusjuures alati tuleb arvestada ka sellega, et matka ajal võib hakata sadama. Ise kasutan tööriista poodides müüdavat komplekti, püksid-jope. Selle eeliseks on see, et need kaaluvad vähe ja käivad väga väikseks kokku!

Enne matkale minekut tuleks õppida seljakoti pakkimist. Kõik peaks olema nii paigutatud, et sa tead kus see asub ja samas ei keera sa kogu varustust segamini. Ja muidugi seljakott ise- kui on plaanis ka tulevikus selliseid väikseid retkekesi teha siis soovitan investeerida väiksemasse spetsiaalkotti, kus on olemas seljatoed ja hulgaliselt lisataskuid, kinnitusi. Sellise mõnetunnise retke puhul on ka üleõla kott täiesti piisav, et haarata kaasa kõik esmavajalik!

Toit & jook

Eks see on laias laastus igaühe enda valik aga mõni mõte siiski- võta vett kaasa väikestes pudelites- lihtsam käsitleda, paigutada! Kui pudeliga midagi juhtub on ka asendus olemas. Toidu puhul tuleb esmalt pähe teha võileib-õige! Aga on veel võimalusi- näiteks mina eelistan võtta kaasa leiba, kukleid ja siia juurde konserv kala või küpsetatud liha, suitsuvorsti.  Kuna rännakul põletame omajagu energiat siis toidu peatusel saada lihtsa võileiva asemel "päris" sööki on ääretult kosutav! Lisaks ei tee ka paha kui kotis leidub mõni komm või pakk kuivatatud rosinaid, pähkleid!

Veel

Ära unusta nuga, pael, plaastrid! Ja kuna eksimine on inimlik siis paha ei teeks piirkonna kaart, kompass ja laetud telefon! Alusta viimasest!

Tauri_Urban_Pirate_loodusretk_Naissaar_aegna_suurpi_LKA_matkaline